Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

 22 66 33 998
 605 362 264 

 Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

Trychologia

wlos


Trychologia zajmuje się diagnostyką, badaniem, kompleksową poprawą stanu i pielęgnacją skóry głowy oraz włosów. Z pomocy trychologa mogą korzystać osoby, które twierdzą, że wygląd ich włosów i skóry głowy, mimo stosowanej pielęgnacji, nie jest zadowalający, jak i osoby borykające się z konkretnymi problemami takimi jak: wypadanie włosów, łuszczyca, łojotok, łojotokowe zapalenie skóry, nadwrażliwość skóry głowy czy łupież.

Dlaczego włosy wypadają nadmiernie?

Powodów nadmiernego wypadania włosów może być wiele. Najczęściej spotykanymi są: nieprawidłowa dieta, stres i traumatyczne przeżycia, zmiany hormonalne układu rozrodczego, tarczycy lub nadnerczy. W niektórych schorzeniach nadmierne wypadanie może być spowodowane również nieodpowiednią pielęgnacją lub częstym czesaniem włosów w mocno ściśnięty kok lub koński ogon. Bardzo negatywny wpływ na włosy mają również przyjmowane leki np. przeciwtarczycowe pochodne tiouracylu, cytostatyki, leki immunosupresyjne i przeciwzakrzepowe, retinoidy i anastetyki podawane podczas operacji. Osłabienie cebulek może być spowodowane także niedoborami minerałów głównie: cynku, miedzi, manganu i selenu oraz witamin z grupy B, witaminy E, D3 i A.
Co należy zrobić gdy zauważymy że włosy nadmiernie wypadają? Po pierwsze należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc do specjalisty. Badanie trichologiczne polega na przeprowadzeniu bardzo dokładnego wywiadu, obejżeniu skóry głowy i włosów pacienta za pomocą mikrokamery komputerowej oraz czasem zleceniu kilku badań morfologicznych.
Odpowiednio przeprowadzone badanie, wnikliwa diagnoza i starannie dobrana pielęgnacja trichologiczna oraz zaangażowanie pacienta w systematyczne stosowanie się do zaleceń trychologa zaowocują oczekiwanymi efektami. Kuracja trychologiczna trwa minimum 3 miesiące.
Emilia Borkowska, nasz trycholog, ukończyła studia na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zajmuje się szeroko pojętą kosmetologią oraz trychologią kosmetyczną. Pracuje na kosmeceutykach trychologicznych włoskiej marki Vivipharma.
Polecamy również blog Pani Emilii https://trychologiakosmetyczna.wordpress.com


Cena godzinnego badania trychologicznego PLN 140,-
Terapia mikroigłowa skóry głowy, w zależności od materiału, od PLN 200,- do PLN 400,-

 Gabinet Kosmetyczny Petrova

 

Dbamy o Ciebie już 17 lat!