Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

 22 66 33 998
 605 362 264 

 Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

Dietetyka

Chciałabym, aby słowo „dieta” przestało się wreszcie kojarzyć z wyrzeczeniami i małymi porcjami, a zaczęło – z kolorowymi, smacznymi i odżywczymi posiłkami, które pomagają zdobyć lub utrzymać optymalną wagę, dobre samopoczucie i zdrowie na długie lata. Aby proponowana przeze mnie „dieta zdrowia” stała się dla innych dietą na co dzień.

Z każdym pacjentem pracuję indywidualnie, staram się, aby zalecenia dietetyczne i porady, które ode mnie otrzymuje były dopasowane do jego potrzeb, stylu życia i oczekiwań. Staram się wspierać, motywować, wyjaśniać wątpliwości. Zależy mi, aby moi pacjenci osiągali swoje zdrowotne cele, byli zdrowi, pełni energii i zadowoleni.

Jestem absolwentką Dietetyki na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji warszawskiej SGGW. Od lat pasjonuję się gotowaniem i zdrowym stylem życia, interesuję się także Tradycyjną Medycyną Chińską, ziołami i coachingiem. Wciąż poszerzam swoją wiedzę z zakresu żywienia, psychodietetyki oraz dietoterapii schorzeń.

Joanna Piotrowska

Podczas pierwszej, najdłuższej wizyty rozmawiamy o oczekiwaniach pacjenta, próbuję także jak najwięcej dowiedzieć się o jego stylu życia, zdrowiu, aktywności fizycznej i preferencjach kulinarnych. Warto przynieść na tę wizytę najświeższe wyniki badań (morfologia, ciśnienie krwi, profil lipidowy, poziom glukozy, TSH, badanie moczu) oraz dzienniczek bieżącego spożycia - do pobrania .
Na wizycie tej wykonuję także pomiar masy i składu ciała* metodą bioimpedancji (analizator TANITA 545N), pokazujący m.in. zawartości tkanki tłuszczowej, mięśni, tkanki kostnej czy nawodnienia organizmu. Dokonuję także analizy dotychczasowej diety i przekazuję zalecenia, które od razu można wprowadzić w życie. Zalecenia te zawierają też przykładowe jadłospisy.
Aby jak najlepiej przygotować się do pierwszej wizyty należy:
- Wypełnić i przynieść ze sobą dzienniczek bieżącego spożycia z 3 dni (najlepiej 2 dni roboczych i jednego weekendowego).
- Zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego w ciągu 24-godzin poprzedzających badanie.
- W dniu wizyty zrezygnować z picia kawy i napojów energetycznych, a na 3 godziny przed wizytą niczego nie pić i nie jeść – dzięki temu analiza składu ciała będzie dokładniejsza.
- Ubrać się tak, aby móc bez problemu odsłonić bose stopy - będzie to konieczne w celu prawidłowego wykonania analizy składu ciała.
- Zabrać ze sobą aktualne wyniki badań (morfologia, mocz, TSH, inne specjalistyczne) oraz nazwy i dawki przyjmowanych leków oraz suplementów diety.

Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia dietetyczne w postaci 14 pełnych dziennych jadłospisów, uwzględniających indywidualne potrzeby pacjenta oraz zgodne z normami zapotrzebowanie związane z wiekiem, płcią i aktywnością fizyczną (kaloryczność, podaż makroskładników - białek, tłuszczy i węglowodanów, błonnika, cholesterolu i kwasów tłuszczowych). Podczas tej wizyty wyjaśniamy ew. wątpliwości i modyfikujemy przygotowane zalecenia.

Podczas trzeciej wizyty (kontrolnej) wykonuję pomiar masy i składu ciała (analizator TANITA 545N), omawiamy z pacjentem efekty wprowadzonych zmian odżywiania, a także wyjaśniamy wątpliwości i niejasności związane z nowym sposobem żywienia. Wizyty te mają służyć pacjentowi w nauce samodzielnego ustalania własnego jadłospisu oraz motywowaniu do utrzymania zmian.

pakiet 3 wizyt (konsultacja+plan żywienia+kontrolna) - PLN 340,-
każda następna wizyta kontrolna w cenie PLN 90,-
pojedyncza wizyta dietetyczna - konsultacyjna PLN 180,-

 

Pobierz dzienniczek bieżącego spożycia

 Beata Petrova

Kosmetologia i Fizjoterapia

Dbamy o Ciebie już 17 lat!