Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

 22 66 33 998
 605 362 264 

 Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

Naczynka

nacz

NACZYNKA / TRĄDZIK RÓŻOWATY


Rumień, uczucie napięcia i dyskomfortu, rozszerzone naczynka, nieestetyczne „pajączki”
Cera naczyniowa może występować przy każdym rodzaju skóry, jednak najbardziej narażona na powstawanie przykrych zmian naczyniowych jest skóra cienka i wrażliwa. Niewłaściwa pielęgnacja skóry naczyniowej prowadzi do pogrubienia, a w konsekwencji do trwałego rozszerzenia się włosowatych naczyń krwionośnych. Ulegają one stopniowej degeneracji, spada ich elastyczność i szczelność, przez co w przestrzeniach międzykomórkowych tworzą się obrzęki. Powodują one reakcję zapalną, która utrwala zmiany rumieniowe. Na skutek tych wszystkich procesów zwykłe pajączki mogą zmienić się w trudny do leczenia trądzik różowaty.

IPL – intensywne, pulsacyjne światło

Fale światła IPL wychwytywane są przez hemoglobinę i melaninę zawarte w skórze.
W procesie pochłaniania energia światła przemieniana jest w energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio naczynie, kolagen, skupisko melanin. Jest to tak zwane termoliza selektywna. W wyniku termolizy rozszerzone naczynia krwionośne obkurczają się, niektóre ulegają nawet zamknięciu. Znacząco zmniejsza się stan zapalny w skórze. Dodatkowo tekstura skóry ulega widocznemu wygładzeniu, a owal twarz wyraźnie się poprawia.
Zaleca się przeprowadzenia serii 6 zabiegów, w odstępach dwutygodniowych. Następnie dobrze jest raz do roku przeprowadzić 2-3 zabiegi przypominające.

IPL uszczelnianie naczynek twarz, szyja i dekolt PLN 400,-

STOP NACZYNKOM Exuviance

Eksfoliator na bazie 15% kwasu migdałowego, 5% kwasu glikolowego i 5% glukonolaktonu o silnych właściwościach przeciwzapalnych i obkurczających rozszerzone naczynka. Zabieg Stop Naczynkom exuviance można wykonywać nawet przy aktywnym trądziku różowatym. Stan zapalny i rumień gaśnie już po pierwszym zabiegu i po kilku dniach stosowania serum anti-redness exuviance. Seria sześciu zabiegów, połączona z pielęgnacją domową przynosi spektakularne efekty. Cera nabiera zdrowego, jasnego koloru, drobne naczynka zanikają, większe znacznie się obkurczają, tekstura skóry ulega znacznemu wygładzeniu.

Stop Naczynkom Exuviance twarz, szyja i dekolt z masażem PLN 300,-
Serum Exuviance zmniejszający rumień i stan zapalny PLN 219,-

VITAL C Image SkinCare

Stężona 30% witamina C i enzymy proteolityczne pochodzenia roślinnego delikatnie złuszczają naskórek oraz rozjaśniają drobne przebarwienia i nierówności w kolorycie twarzy. Dodatkowo witamina C stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien elastynowych i kolagenowych oraz usprawnia mikrocyrkulację w naczyniach włosowatych skóry. Preparaty uzupełniające to koncentraty i maski zawierające kwas hialuronowy, peptydy i wyciągi roślinne o działaniu antyoksydacyjnym.
Podstawowe kosmetyki do pielęgnacji domowej, przedłużające efekty zabiegu to:
mleczko vital C, które obniża pH skóry i silnie „otwiera” naskórek, oraz Vital C repair creme – bogaty regenerujący balsam dla skóry twarzy, szyi i dekoltu, o silnych właściwościach antyoksydacyjnych i uszczelniających naskórek

Vital C Image Skin Care twarz, szyja i dekolt PLN 300,-

PEELING MANGO Dermaquest

Zabieg Mango to sensoryczny peeling enzymatyczno-chemiczny, dedykowany skórze naczyniowej, skłonnej do powstawania przebarwień pozapalnych, odwodnionej
i pozbawionej blasku. Główny składnik peelingu to bogaty w witaminę C miąższ mango, enzymy proteolityczne oraz magniferyna o silnych właściwościach przeciwzapalnych
i antyoksydacyjnych. Cera po zabiegu jest wyraźnie rozświetlona, dobrze nawilżona,
o równomiernym kolorycie. Po serii zabiegów teleangiektazje ulegają obkurczeniu, zanika niezdrowy rumień, a cera zagęszcza się i wyraźnie wygładza.

Peeling Mango Dermaquest twarz, szyja i dekolt z masażem drenującym PLN 280,-
Peeling mango z terapią nano- lub mikroigłową PLN 400,-

AZELAIC Dermaquest

Azelaic jest delikatnym peelingiem na bazie kwasu azelainowego i kojowego szczególnie polecany do skóry naczyniowej o podłożu łojotokowym lub z początkującym trądzikiem różowatym. Azelaic zmniejsza stany zapalne, obkurcza i oczyszcza ujścia gruczołów łojowych, zmniejsza łojotok, jest dobrym uzupełnieniem antybiotykowych terapii przeciwtrądzikowych.

Azelaic trzywarstwowo PLN 280,-

Jak pielęgnować skórę naczynkową na co dzień?

Pierwsza zasada w pielęgnacji skóry naczynkowej to ochrona przed czynnikami wywołującymi stan zapalny. Takimi czynnikami są zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura oraz słońce. Krem z filtrem powinien być aplikowany każdego dnia rano od kwietnia do października. Filtr UV nie tylko chroni przed wysuszającą opalenizną, ale również chroni przed przegrzaniem skóry i powstaniem stanu zapalnego. Krem ochronny na zimę działa jak ubranie. Zawsze gdy temperatura wymaga założenia ciepłej kurtki i czapki pamiętaj by ubrać również skórę.

Druga ważna zasada to dobrze pielęgnować skórę, zgodnie z jej potrzebami. Zdrowa skóra twarzy to skóra szczelna i dobrze chroniąca swoje naczynka.

I trzecia ważna zasada to zdrowa dieta. Zmiany naczyniowe na skórze twarzy często idą w parze z rozstrojonym, wrażliwym żołądkiem. Posiłki powinny być regularne, lekko strawne i dobrze zbilansowane. Warto też skontrolować obecność helicobacter pylori.

Mycie skóry naczyniowej powinno być wyjątkowo delikatne i skuteczne. Polecam mleczka i żele fizjologiczne, aplikowane na skórę twarzy opuszkami palców
i zmywane wodą o temperaturze pokojowej.

Najskuteczniejszym preparatem do pielęgnacji skóry naczyniowej z którym miałam do czynienie w całej mojej karierze zawodowej to AntiRedness Calming serum firmy Exuviance. Kremowe serum do skóry naczyniowej Exuviance w bardzo krótkim czasie gasi dyskomfort i rumień, odbudowuje uszkodzenia skóry oraz włosowatych naczyń krwionośnych. Unikalny kompleks substancji aktywnych przerywa procesy zapalne zachodzące w skórze i naczyniach włosowatych. Escyna obkurcza i uszczelnia naczynia krwionośne, wyraźnie zmniejsza widoczność „pajączków”. Substancje o działaniu chelatującym rozkładają obecną w skórach naczyniowych hesyderynę (barwnik o sino-fioletowym zabarwieniu), a kofeina w bezpieczny sposób zwiększa mikrokrążenie, powodując szybsze i trwałe usunięcie ich ze skóry.
Po dwóch tygodniach stosowania AntiRedness Calming Serum Exuviance skóra staje się wyraźnie wyciszona, odzyskuje zdrowy, jasny koloryt, a także właściwy poziom nawilżenia i sprężystości. Znika rumień i zaczerwienienia, powraca przyjemne uczucie ulgi i komfortu.

W gabinecie kosmetycznym należy stymulować cerę naczyniową wykonując łagodne peelingi na bazie kwasu migdałowego, laktobionowego, azelainowego, stężonej witaminy C. Po wygaszeniu stanu zapalnego i odbudowaniu płaszcza hydro-lipidowego można również zacząć dbać o zachowanie młodości za pomocą retinolu.

 Beata Petrova

Kosmetologia i Fizjoterapia

Dbamy o Ciebie już 19 lat!