Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

 22 66 33 998
 605 362 264 

 Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

Trądzik

Jessner tradzik

Trądzik jest najczęściej diagnozowaną chorobą skory. Kiedyś dotykał tylko młodych, a dzisiaj 80% trzydziesto - czterdziestolatków ma jakąś formę trądzika dojrzałego. Przyczyny powstawania i zaogniania się wyprysków jest wiele. Do najczęstszych należy nadmierna praca gruczołów łojowych, zaburzenia hormonalne, nadmierne rogowacenie naskórka, alergie i nietolerancje pokarmowe, stres, nieodpowiednia pielęgnacja skóry. Trądzik jest chorobą przewlekłą i wymaga systematycznego, długotrwałego leczenia pod ścisłą kontrolą kosmetologa, czasem we współpracy z dermatologiem. Zawsze konieczna jest też duża dyscyplina ze strony pacjenta. Leczenie trądzika trwa od 6 do 36 miesięcy.

ACNELAN Mesoestetic kuracja

Kuracja Acnelan składa się z 3 silnie złuszczających zabiegów, wykonywanych raz na 3-4 tygodnie, połączone z obowiązkową profesjonalną pielęgnacją domową. Acnelan stworzony został do leczenia skóry z ciężkim trądzikiem i łojotokiem. Jest alternatywą dla osób które nie tolerują doustnego leczenia retinoidami. Kompleks substancji aktywnych zawartych w preparatach Acnelan (kwas salicylowy, szikimowy, migdałowy, retinoidy) oczyszczają kanały gruczołów łojowych, redukują stany zapalne w skórze, obniżają poziom dihydroksytestosteronu i androgenów, spłycają blizny
i rozjaśniają przebarwienia pozapalne.

Cena zabiegu Acnelan Mesoestetic PLN 250,-
Cena kremu Krem Acnelan do pielęgnacji domowej PLN 169,-

PEELING HIBISKUSOWY Dermaquest – hibiscus flower mandelic peel

Jest to trzywarstwowy peeling o silnych właściwościach przeciwzapalnych. Doskonały dla osób które mają cerę wrażliwą, naczyniową i w dodatku skłonną do wyprysków. Już po pierwszym zabiegu następuję wygaszenie stanu zapalnego skóry. Po serii peelingów hibiskusowych Dermaquest i odpowiedniej pielęgnacji domowej znikają wypryski trądzika dojrzałego, rozjaśniają się zaczerwienienia, zwężają pory, cera nabiera zdrowego, czystego i promiennego wyglądu. Sam peeling jest mieszanką kwasów owocowych – migdałowy 10%, azelainowy 2%, hibiskusowy 5%. Preparaty towarzyszące procedurze zawierają dodatkowo peptydy, komórki macierzyste z lilaka i 10% kwas hialuronowy niskocząsteczkowy. Dzięki temu peeling hibiskusowy spłyca pierwsze, drobne zmarszczki i niweluje efekty fotostarzenia się skóry.

Hibiscus flower mandelic peel Dermaquest PLN 250,-

AZELAN Mesoetetic

Azelan to miesznka 20% kwasu salicylowego i 20% kwasu azelainowego. Szybko zmniejsza stany zapalne w skórze, ogranicza łojotok, rozpuszcza wypryski ropne. Kuracja Azelanem jest dobra jako przygotowanie skóry do zabiegów laserowych, jako kontynuacja terapii Acnelan lub zabieg podtrzymujący efekty po doustnej terapii antytrądzikowej.

Azelan twarz i szyja/ z dekoltem PLN 200,-/ 250,-

JESSER’S PEEL Dermaquest

Trzy warstwowy peeling płynem Jessner’a z rezorcyną dedykowany jest skórom problematycznym z nawracającym trądzikiem grudkowo-zaskórnikowym i dorosłym oraz po przebytym trądziku zapalnym, który pozostawił na skórze blizny, rozszerzone pory, przebarwienia i nierówną strukturę.

Jessner’s peel Dermaquest PLN 250,-

PEELING DYNIOWY z retinolem 4% DermaQuest

Peeling dyniowy niweluje zmiany ropne, krosty i zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych, rozjaśnia przebarwienia pozapalne, pobudza odbudowę zdrowej skóry. Szlachetna mieszanka składników aktywnych to: 40% wyciąg z dyni bogaty w witaminy C, B i PP; 4% czysty retinol, który hamuje pracę gruczołów łojowych i stymuluje skórę do zagęszczania się; kwasy glikolowy, azelainowy, kojowy, i salicylowy o właściwościach złuszczających i przeciwzapalnych; probiotyki balansujące florę bakteryjną naskórka.

Peeling Dyniowy Dermaquest PLN 250,-

MIKRODERMABRAZJA

peeling mechaniczny wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia ścierającego wierzchnie warstwy naskórka mikro-kryształkami korundu, mikro warstwa po mikro warstwie. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Już po pierwszym zabiegu skóra jest gładsza, bardziej elastyczna, nabiera zdrowego wyglądu, zmniejszają się rozszerzone pory, łojotok, liczba zaskórników i prosaków, wygładzają się drobne zmarszczki, rozstępy i blizny stają się mniej widoczne, plamy rozjaśniają się. Mikrodermabrazja jest bezpieczna dla osób które ze względu na doustną leczenie trądzika nie mogą stosować kwasy owocowe. Doskonale zastępuje oczyszczanie manualne skóry. Jest doskonałym uzupełnieniem i wzmocnieniem innych kuracji antytrądzikowych.

Mikrodermabrazja z pielęgnacją antytrądzikową PLN 200,-
Mikrodermabrazja z eksfoliacją lub oczyszczaniem PLN 250,-

OCZYSZCZANIE MANUALNE

W trakcie kuracji antytrądzikowej, zdarza się, że aby przyspieszyć efekty oczyszczania trzeba opróżnić manualnie zatkane gruczoły łojowe. W tym celu najczęściej doczyszczamy skórę przy okazji peelingu kwasowego lub mikrodermabrazji. W wyjątkowych przypadkach wykonujemy też klasyczne oczyszczanie manualne. Na zabieg ten składają się odpowiednio dobrany do cery peeling, rozpulchnienie, oczyszczenie, dezynfekcja, aplikacja koncentratu substancji aktywnych o działaniu antyseptycznym oraz maseczki zwężającej pory i wyciszającej podrażnienia. Nie należy traktować manualne oczyszczanie jako zabieg leczniczy. Może być ono co najwyżej uzupełnieniem kuracji antytrądzikowej lub towarzyszyć doustnemu leczeniu trądzika.

Oczyszczanie Manualne Babor lub Dermaquest PLN 200,-
Oczyszczanie manualne jako uzupełnienie innego zabiegu PLN 50,-

Jak pielęgnować skórę trądzikową na co dzień?

Na skórze skłonnej do wyprysków nie może nic zalegać - ani lepkie kosmetyki, ani makijaż, tym bardziej obumarły naskórek. Dla tego w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej istotną rolę odgrywa codzienne, solidne oczyszczanie naskórka z resztek kosmetyków oraz regularne złuszczanie zrogowaciałych warstw naskórka w celu odetkania ujść gruczołów łojowych. Jeżeli trądzik jest bardzo uporczywy, mimo zabiegów kosmetologicznych nie słabnie i pojawia się w nietypowych miejscach (policzki, żuchwa) warto zastanowić się nad zmianą diety i badaniami poziomu hormonów.
Dobre preparaty do mycia skóry trądzikowej zawierają niskie stężenie kwasów owocowych lub wysokie stężenie enzymów. Mycie jest procesem chemicznym i żeby było skuteczne nie może odbywać się w pośpiechu. Spieniony preparat myjący musi popracować na skórze przynajmniej 2 minuty, zanim go zmyjemy.
Kremy i maski do pielęgnacji cery trądzikowej muszą być lekkiej konsystencji, na bieżąco rozpuszczać zrogowaciały naskórek i nadmiar sebum, a przy okazji nawilżać naskórek i koić stany zapalne. Kwasy owocowe o działaniu antyseptycznym, antyłojotokowym i przeciwzapalnym to kwas azelainowy, salicylowy, migdałowy, laktobionowy, szikimowy.

Do makijażu cery skłonnej do wyprysków najbardziej odpowiednie są kosmetyki kolorowe na bazie minerałów. Nie wchodzą one w głąb skóry, nie zatykają i nie wysuszają naskórek. Minerały są również naturalnym filtrem przeciwsłonecznym beż konieczności używania dodatkowych kremów.

 Beata Petrova

Kosmetologia i Fizjoterapia

Dbamy o Ciebie już 19 lat!